Rockové hvězdy jako Alice Cooper, kytarista Kiss Gene Simmons, kytarista Aerosmith Joe Perry a několik členů kapely E Street Band Bruce Springsteena, si připomínají ve stejnojmenném dokumentárním  filmu rock’n’rollovou ikonu Chucka Berryho .

Na rockové scéně byl ještě před Beatles nebo Rolling Stones a pro vznik těchto kapel měl zásadní vliv. Chuck Berry a jeho nový dokument bude poukazovat na jeho hudební odkaz, který jakožto jedna z prvních rock and rollových hvězd, na tomto světě zanechal.

Chuck Berry na jednom z jeho posledních turné v roce 2013.
Chuck Berry na jednom z jeho posledních turné v roce 2013.

Dokument s prostým názvem Chuck Berry, s trailerem, který vyšel v pondělí, je druhým celovečerním dokumentem popisující život tohoto ikonického hudebníka, který zemřel v roce 2017 ve věku 90 let. Prvním byl snímek Chuck Berry: Hail Hail Rock ‘N’ Roll (Chuck Berry: Ať žije rock’n’roll) z roku 1987. Současný dokument zahrnuje nejnovější rozhovory s hudebníky, jako jsou např. Alice Cooper, kytarista KISS Gene Simmons, kytarista Aerosmith Joe Perry a nebo několik členů kapely E Street Band Bruce Springsteena.

Chuck Berry ve vězení aneb co jste o něm možná nevěděli

Členové rodiny — včetně vdovy Themetty Suggsové, která byla provdaná za umělce 68 let — rovněž promluví o Berryho životě.

„Když se vrátil domů, byl to pořád muž, kterého jsem si vzala,” říká Suggsová ve svém prvním rozhovoru, ve kterém popisuje půl rok, který Chuck Berry strávil ve vězení za přepravu čtrnáctileté dívky přes státní hranice. Jeho právník dodává: „Jediný člověk, ke kterému jsem viděl, že byl kdy Charles sentimentální nebo romantický, byla Themetta.“

Poslední singl Chucka Berryho z posledního alba Chuck (2017):

Ve filmu jsou také rozhovory s Berryho dětmi — Ingrid a Charlesem Jr.

„Členové rodiny dodali o tomto hudebníkovi doopravdy detailní znalosti, které jiní neznají,” řekl v rozhovoru režisér Jon Brewer pro Rolling Stone.

Alice Cooper: Byl to návod, jak má vypadat rock and roll

Díky hitům, mezi které patří „Johnny B. Goode“, „Maybellene“ a „Roll Over Beethoven“ Chuck Berry brzy silně ovlivnil začínající rock and roll a stal se jedním z prvních lidí, kteří byli uvedeni do síně slávy Rock and Roll v roce 1986.

„Byl to návod, jak má vypadat rock and roll,“ říká o vlivu Chucka Berryho Alice Cooper.

Kytarista E Street Band Steve Van Zandt nazývá Berryho „vypravěčem“, zatímco frontman CHIC Nile Rodgers poznamenává, že „změnil kytaru.“

Asi nejslavnější hit Chucka Berryho — ikonická píseň “Johnny B. Goode”:

Berry také přepsal historií tím, že jako jeden z prvních „černošských umělců“ oslovil i „bílé“ publikum. Jak Simmons říká v traileru: „Chuck Berry byl Chuck Berry. Definice Chucka Berryho je Chuck Berry.“

Premiéra dokumentu Chuck Berry je naplánována na 4. října a proběhne na filmovém festivalu v Nashvillu.

Podívejte se exkluzivně na trailer níže (dostanete se na něj pouze přímým odkazem):

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář