O Good Times Only jsme psali při příležitosti vydání jejich prvního EP, které neslo název nedělní Luka. Od té doby pražská alternativní/indie rocková kapela rozhodně nelenila a po kladnému ohlasu velkých jmen české alternativní scény, se díky projektu Startér dostali do povědomí posluchačů Rádia Wave. Nyní jim stanice Českého rozhlasu, jakožto výhercům projektu, zafinancovalo profesionální studio k nahrání singlu „Někdy jsme to my“, včetně retrofuturistického videoklipu se světovými parametry. Hudební video najdete na konci článku.

Byla to konkrétně píseň „Letní třešně bejvaj nejsladší“ z minulého alba, která zaujala ze všech soutěžních písní nejvíce všechny hodnotitele projektu Startér — Jonáše Zbořila (Sundays on Clarendon Road), Jakuba Kaifosze (Wild Tides), Žofii Dařbujánovou (Mydy Rabycad), Alberta Černého (Charlie Straight, Lake Malawi) a Karla Buriánka (Sunshine, FVTVRE).

Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, na pódiu, hrající na hudební nástroj, kytara a noc
Good Times Only

Good Times Only si tedy mohli vyzvednout i hlavní soutěžní cenu a tou bylo nahrávání v libereckém studiu Resound.

Hlavní cena studio, kde nahrává Lenny i Wild Tides

Toto moderní studio producenta Martina Havlena je poslední dobou hojně využívané a vznikly v něm zásadní nové nahrávky alternativní (Wild Tides, Děti mezi reprákama, Zvíře jménem podzim), tak i popové (Lenny, Mirari, ATMO Music, Emma Smetana) scény. O produkci písně požádali Good Times Only Jakuba Kaifosze a protože poslední album Wild Tides bylo (nejen) po produkční stránce na mimořádné úrovni, bylo jasné, že spojení Kaifosze s Good Times Only nemůže dopadnout jinak než skvěle.

Podařilo se perfektně navázat na původní zasněný zvuk kapely, ale zároveň jej zapracovat do profesionálního studia a použít některé nové možnosti, které takové studio nabízí.

Kapelu tak tlačil jen časový pres, protože studio samozřejmě neměli k dispozici neomezeně. I s tím si ale poradili. „Na nahrání singlu byly vyhraněny 2 dny ve studiu. Vypilo se hodně lahví Club Maté a kávy,“ sdělili Good Times Only pro Music NOW a nemohli si vynachválit spolupráci s Rádiem Wave: „Radio Wave nás celou dobu monitorovalo a rádi bychom vyznali lásku všem lidem odtamtud, které jsme poznali. Jsou skvělí. Všechno s námi průběžně konzultovali a starali se o nás.“

Singl jako příslib nového alba

Píseň má kromě pěkně ostrého zvuku vysoké kvality oproti předchozí tvorbě Good Times Only hutnější kytary. Podařilo se perfektně navázat na původní zasněný zvuk kapely, ale zároveň jej zapracovat do profesionálního studia a použít některé nové možnosti, které takové studio nabízí.

Výherní píseň Startéru „Letní třešně bejvaj nejsladší“:

Videoklip režíroval mladý nadějný režisér Luboš Rezler, kterému pomáhal další nadějný český talentovaný filmař Kryštof Melka. Je situován do retrofuturistických městských prostorů. Většina klipu se odehrává v interiérech stanic metra a příběh videoklipu je o ženě, která se snaží oprostit od zlověstně vypadajícího muže, který jí pronásleduje kamkoliv jde a nenechá jí být volnou.

Nyní se Good Times Only už soustředí kromě koncertování hlavně na nahrávání nového alba a kapela chce pokračovat v tom, co nyní započala. „Nově vydaný videosingl ‚Někdy jsme to my,’ plánujeme umístit na desku, kterou bychom rádi vydali do začátku letních prázdnin 2019,“ prozradila kapela. Album by se stejně jako singl mělo nahrávat ve studiu Resound a produkovat jí bude stejně tak Jakub Kaifosz.

Podívejte se na nový videoklip pražské alternativní/indie rockové kapely Good Times Only k singlu „Někdy jsme to my“:

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář