20. srpna proběhlo důležité hlasování, které mělo rozhodnout o tom, zda bude moct Kanye West kandidovat na prezidenta USA ve státě Wisconsin. 5 z 6 hlasů však hlasovalo proti.

Kanye West se tak neobjeví na listině prezidentských kandidátů v americkém státě Wisconsin poté, co Wisconsinská volební komise rozhodla, že tým jeho volební kampaně předložil pozdě kvalifikační doklady.

Politické spiknutí nebo jen nedochvilnost?

Bipartitní volební panel složený ze tří republikánů a tří demokratů hlasoval proti Westovi během slyšení ve Wisconsinu včera (20. srpna) poměrem 5 ku 1. Republikán Robert Spindell byl jediným komisařem, který hlasoval pro Westa.

Wisconsinské právo stanoví, že kandidáti musí podat nominační dokumenty „nejpozději“ do 17:00.

„Když přijdeš pozdě, přijdeš pozdě,” řekla komisařka Julie Glancey po hlasování panelu (prostřednictvím serveru Politico). „Vyškrtli jsme lidi z kandidátky i za to, že měli o jeden podpis méně. Pokud jsme takhle přísní v počtu podpisů, musíme být i přísní ohledně doby, kdy se dokumenty podávají. “

Advokát Demokratické strany Wisconsinu Jeffrey Mandell uvedl, že existují jasné důkazy o tom, že tým Kanyeho Westa podal dokumenty pozdě.

Na svém první politickém srazu mluvil Kanye West bez mikrofonu a v neprůstřelné vestě:

I republikánský komisař Dean Knudson souhlasil: „Pět hodin je pět hodin. Možná stačí jen zdravý rozum, na to přece nemusím být právník.“

V prohlášení vydaném v reakci na hlasování panelu výkonný ředitel Wisconsinské však jiný zástupce republikánské strany Mark Jefferson prohlásil, že wisconsinští Demokraté prý „úspěšně bojovali za to, aby odepřeli možnost hlasovat afroameričanům a to jen kvůli tomu, byl o pár vteřin pozdě s papírováním“.

“Levice chce odstranit jakoukoli liberální soutěž pro demokraty a zároveň chce zajistit, aby tam byli Libertariáni, co by mohli přebírat hlasy Republikánů,” řekl Jefferson. „Demokraté se zajímají o voličské volební právo pouze tehdy, pokud věří, že z toho budou mít nějaký prospěch. Pokud z toho nebudou mít prospěch, je jim to jedno,“ neskrýval rozhořčení Jefferson.

V rodném státě nemá Kanye West dostatek podpisů

Ann Jacobs, předsedkyně Wisconsinské volební komise a demokratka, řekla novinářům, že neviděla žádné „pokrytectví“ v rozhodnutí neudělit Westovi možnost zúčastnit se prezidentského hlasování ve Wisconsinu.

„Nemyslím si, že je nepřiměřené očekávat od lidí, kteří se ucházejí o nejvyšší kancelář, že udělají něco tak jednoduchého jako, že vejdou do dveří před pátou odpolední, což je konečný termín,” řekla Jacobs.

West, který chce kandidovat jako nezávislý kandidát v rámci své politické strany Birthday Party (Strana narozenin), se dosud kvalifikoval pro prezidentské volby v Arkansasu, Coloradu, Oklahomě, Utahu a Vermontu.

Westova kampaň se nyní zaměřila na jeho domovský stát Illinois.Tam to dlouho nevypadalo také dobře a slouho měl pouze 1200 platných podpisů z 2500 potřebných k získání možnosti zúčastnit se prezidentského hlasování ve státě. Podpisy včetně všech dalších náležitostí však nakonec byly doručeny a Kanye tak ve státě Illnois bude na listině prezidentských kandidátů.

Zatím poslední píseň Kanyeho Westa se jmenovala “Wash Is In the Blood“ a vydal jí s raperem Travisem Scottem:

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář