Roger Waters, zakládající člen skupiny Pink Floyd, uvedl, že společnost Facebook požádala o použití písně “Another Brick in the Wall, Part 2” v reklamě na Instagram a údajně za velké množství peněz. „Jdi do prd**e. Ani náhodou,” řekl odvětil mu ale Waters na nedávném happeningu, která se týkala podpory australského  žurnalisty a zakladatele WikiLeaks Juliana Assange.

„Dnes ráno mi přišla nabídka na obrovskou, obrovskou částku peněz,” řekl Waters tento měsíc na akci pro podporu Assange a v ruce měl jako důkaz oskenovanou a vytištěnou nabídku. „A odpověď zněla: ‘Jdi do pr**le. Ani náhodou.”

Waters odmítl přispět k tomu, aby pomohl Facebooku stát se větším a mocnějším

„Zmiňuji se o tom jen proto, že jde o jejich zákeřné hnutí s cílem ovládnout úplně všechno,“ pokračoval a dodal o směrem k řediteli Facebooku Marku Zuckerbergovi: „Nebudu se podílet na této kravině, Zuckerbergu.“

S informací přišel kulturní časopis Rolling Stone, posléze se objevilo na sociálních sítích i na YouTube video z oné události (naleznete jej na konci článku). Časopis Far Out Magazine již dříve informoval, že kapela odmítá, aby její hudba byla použita pro jakoukoli reklamu, která by nebyla určena pro „dobrou věc“..

Čestný člen Rock’n’rollové síně slávy přečetl z dopisu, který podle jeho slov zaslal společnosti Facebook s žádostí o použití písně: „Cítíme, že základní myšlenka této písně je stále velmi aktuální a potřebná, což vypovídá o tom, jak nadčasové toto dílo je.”

Waters uvedl, že společnost chtěla píseň použít, aby „učinila Facebook a Instagram ještě většími a mocnějšími, než už jsou, aby mohla pokračovat v cenzuře nás všech v této místnosti a zabránit tomu, aby se tento příběh o Julianu Assangeovi dostal na veřejnost, aby si široká veřejnost mohla říct: ‘Cože? Cože? Ne. Už ne.“

Waters vytáhl i Zuckerbergovu starou aplikaci pro hodnocení přitažlivosti žen

Waters si také rýpl do Zuckerberga s narážkou na aplikaci FaceMash, kterou Zuckerberg vytvořil ještě před Facebookem a která sloužila k hodnocení vzhledu žen na Harvardu, kde Zuckerberg studoval.

“Jak se tenhle hajzlík, který začal tím, že řekl: ‘Je hezká, dáme jí čtyřku z pěti; je ošklivá, dáme jí jedničku,’ jak se dostal k moci k čemukoli? A přesto je tady jakožto jeden z nejmocnějších idiotů na světě.”

Mluvčí Facebooku uvedl pro americký zpravodajský web ze světa financí Business Insider, že Zuckerberg nemá s nabídkou nic společného a že dopis, o kterém Waters hovořil, pochází od marketingového týmu Instagramu. Mluvčí uvedl, že dotyčná reklama je teprve ve fázi konceptu a oslovení bylo jen proto, aby se zjistilo, zda Waters „chce s námi spolupracovat na této konkrétní písni, ale to je tak nějak všechno, co můžeme sdělit. Kromě počáteční fáze konceptu toho moc jiného nebylo.“

“Počáteční detaily, o kterých se jednalo, se většinou odehrávaly mezi třetími stranami: naší marketingovou agenturou pro Instagram a zástupci pana Waterse. Takže jak bylo řečeno, stoprocentně respektujeme rozhodnutí jakéhokoli umělce, zda s námi chce na takových věcech spolupracovat, nebo ne,” dodal mluvčí.

Video ze zmiňovaného okamžiku:

Autor: Patrik Müller

1 KOMENTÁŘ

  1. Mně to přijde jako typická “dog eat dog” situace – Waters se naváží do FB kvůli údajné cenzuře. On by přitom byl první, kdo by bojoval za cenzuru, bojkot, blokádu Izraele… Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější. Takže cenzura je správná a dobrá, ale musí určit on proti komu se použije.

Komentář