Populární lasvegaská pop/rocková kapela The Killers konečně vydala jejich odložené album Imploding the Mirrage. To Deftones teprve vydání nového alba oznámili a ukázali první singl nazvaný “Ohms“. Po delší době se také s novou hudbou představili London Grammar a z britských ostrovů vydali už několikátý singl z připravovaného alba Ultra Mono bristolská post-punková kapela IDLES.

Nové písně vydal také americký písničkář Josh Tillman a.k.a. Father John Misty, písničkářka podobného stylu jako Tillman Angel Olsen a překvapivě se k této trojici písničkářů s tichými akustickými písněmi přidala i popová star Katy Perry, která se svým prvním těhotenstvím pokračuje ve své klidné hudební éře.

Kompletní výběr nových písní, remixů a znovu vydaných písní, si můžete poslechnout zde:

TIP: The Killers – Blowback

Chvíli po vydání nového alba The Killers Imploding the Mirage skupina oslavila své vydání představením nového singlu “Blowback” v americkém televizním pořadu The Late Show Stevena Colberta.

Zatímco většina jiných písní z Imploding the Mirage byla kvůli karanténě představena skrze jednoduché klipy z vlastní koupelny a v nahrávacím studiu, “Blowback“ byl pro kapelu, která tuto píseň hrála, trochu návratem normality, když mohli tuhle píseň zahrát spolu naživo.

Imploding the Mirage, které bylo odložené z jeho původního jarního vydání, je prvním albem kapely, na které nebude vůbec zakládající člen Killers – kytarista Dave Keuning. „Snažili jsme se, aby to znělo tak, jakoby to kapelu vůbec nepoškodilo,” řekl frontman Killers Brendon Flowers pro magazín Rolling Stone. „A snažíme se znít jako Killers. Bylo to skoro jako bychom dělali hloupou manekýnovou verzi kapely,” komentoval Flowers, jak moc se snažili udržet původního ducha kapely i bez svého důležitého člena.

Deftones – Ohms

Kalifornská alternativní metalová kapela Deftones vydala první singl ze svého nového alba se stejnojmenným názvem “Ohms”. Ve čtvrtek dopoledne byly představeny všechny příslušné detaily: Album bude vydáno příští měsíc 25. září a je to jejich první album, které kapela pod vedením producenta Terryho Data vyrobí od svého úspěšného eponymního alba v roce 2003. Ten s nimi před tím spolupracoval také na ještě starších albech White Pony (2000) nebo singlu “Back to School”. Spolu s první písní bylo představeno také pořadí písní na albu, a tak víme, že “Ohms” bude na albu vůbec poslední písní. Nejkratší písní alba bude osmá píseň “Radiant City” a nejdelší “The Spell of Mathematics”. Na to jak budou znít, si však ještě musíme počkat.

London Grammar – Baby It’s You

Kromě spojení s australským hudebníkem Flumem na singlu „Let You Know“, se angličtí London Grammar naposledy zapsali do streamovacích služeb a internetových hudbeních obchodů novými písněmi na albu z roku 2017 Truth Is A Beautiful Thing. Před pár dny však populární britské trio přerušilo toto ticho novým singlem „Baby It You You“.

Skladba obsahuje správnou kombinaci známých prvků – vznešené éterické vokály Hannah Reid, rafinovanou a detailní produkci – ale není to jen opakování staré písničky. Jsou zde i některé nové elektronické prvky, které jsme nemohli slyšet z jejich hudby v minulosti.

Hannah zpívá o vykupitelské síle lásky nad klavírními akordy, avšak píseň přejde z komorní atmosféry do pomalé taneční balady. Prskající činely a zářící syntezátory udržují věci v pohybu, aniž by narušily pocity euforie.

Trio Hannah Reid, Dan Rothman a Dot Major nahrálo skladbu ve spolupráci s londýnským elektronickým producentem Georgem FitzGeraldem a předpokládáme, že se jedná o první vlnu nové hudby.

Idles – Model Village

Idles sdíleli nový singl „Model Village“ s animovaným hudebním videem režírovaným bratry Michelem a Olivierem Gondrym.

Filmaři využili svých talentů a surrealistických citů k tomu, aby vytvořili, jak může vypadat „modelová vesnice“, o které se v písni zpívá a během toho satirizují „mentalitu rybářských duší“ v malé komunitě. Vesničané jsou reprezentováni kreslenými prasaty, kteří jednají násilně proti sobě a plýtvají dnem nesmyslnými činnostmi.

“Nenáviděl jsem vyrůstat ve městě, které bylo opravdu velkoměstem, které bylo opravdu akváriem,” říká frontman Idles Joe Talbot. “Odešel jsem, jakmile jsem mohl, jen abych si uvědomil, že muška neexistuje … jen ryba, a jsou všude,” prozradil Talbot své zklamání z toho, že život na vesnici není v lecčems zase tak rozdílný od života ve městě.

Father John Misty – To S. a To R.

Father John Misty vydal dvojitý singl. Skladba je prvním novým originálním studiovým materiálem Josha Tillmana od jeho úspěšného alba God’s Favorite Customer z roku 2018. Letos už vydal písně, avšak byly to covery Leonarda Cohena nebo Cata Stevense.

“To S.,” je citlivá balada vznášející se pomocí strun. Zachycuje Tillmanovo přemýšlení o jeho milovaném člověku procházejícím depresí. “What about life on the ground/Makes you feel so strange?/Without the blues you’re tethered to/I’m sure you’d float away,” (“A co život na zemi / Cítíš se tak podivný? / Bez blues jsi připoutaný / jsem si jist, že se vznášíš”) zpívá Father John Misty.

“To R.” pak čerpá z podobných témat, protože se Tillman ptá svého přítele na setkání s Andělem smrti.

Obě písně tak patrně mají náležet jiné blízké osobě. Jedné, které začíná jméno na ‘S’ a druhé, které začíná jméno na ‘R’.

Angel Olsen – Waving, Smiling

Angel Olsen sdílí novou skladbu s názvem “Waving, Smiling“ – níže si ji můžete poslechnout.

Píseň se objeví na nadcházejícím albu Whole New Mess umělkyně ze Severní Karolíny, které vyjde 28. srpna.

“‘Mává a usmívá se’” (název písně česky, pozn red.), má být soundtrackem poslední scény. Má to být pomalá realizace lásky, která nebyla nikdy ztracena, ale v míru někde uvnitř pořád existuje,” prozradila Olsen o písni. “Je to hořkosladký konec kapitoly mého života – je to konečný souhlas s tím, že navzdory jejímu konci nebyl celý ten čas ztracen nebo promarněn.”

V návaznosti na titulní skladbu z alba Whole New Mess je nový singl doprovázen živým videem obsahující pouze Angel Olsen v sále zednářského chrámu.

Album Whole New Mess kromě toho bude obsahovat devět písní známých fanouškům předchozí nahrávky zpěvačky a skladatelky All Mirrors, která jsou uvedena v jejich prosté „kosterní formě“ a se změněnými názvy.

Katy Perry – What Makes a Woman

Katy Perry s novým singlem “What Makes a Woman” potvrzuje, že její chystané nové album Smile bude z velké části klidným a akustickým albem, Píseň, jak jste možná uhodli, je oslavou ženství: “Could spend your whole life, but you couldn’t/Describe what makes a woman/She’s always been a perfect mystery/Could spend your whole life, but you couldn’t/Describe what makes a woman/And that’s what makes a woman to me.” („Mohla jsi strávit celý svůj život, ale nemohla jsi / Popiš, co dělá ženu / Vždycky byla dokonalým tajemstvím / Mohla bys strávit celý život, ale nemohla jsi / Popiš, co dělá ženu / A to mi dělá ženu.“)

Spolu s „What Makes a Woman“, se na Smile objeví také již představené singly „Smile“, „Daisies“, „Never Really Over“ a „Harleys in Hawaii“. Začátkem tohoto měsíce vydala Perry pro titulní singl „Smile“ hudební video.

Sledujte na Spotify každý týden aktualizovaný playlist nových písní dle našeho výběru:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář