Teroristický útok po koncertě Ariany Grande v Manchesteru. 22 lidí mrtvých, skoro...

Teroristický útok po koncertě Ariany Grande v Manchesteru. 22 lidí mrtvých, skoro 60 zraněných. Hudební svět reaguje

od Patrik Müller -

Po skončení koncertu popové zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru vybuchla bomba. Podle policie se jednalo o sebevražedného atentátníka. Akutálně je uváděno 22 obětí a asi 59 zraněných.

Policie z Manchesteru ohlásila, že se jednalo o teroristický útok. Bomba byla odpálena podle informací policie před halou, těsně po skončení koncertu, když lidi začínali vycházet z arény ven. Exploze nastala okolo 22:35 tamního času. Policejní prezident policie Manchester – Hopkins – uvedl na tiskové konferenci, že terorista měl na sobě výbušné zařízení a při výbuchu tak rovněž zemřel. Mezi oběťmi jsou především děti a mladí lidé. Bomba byla podle bulvárních médií naplněna hřebíky.

Členové islámistické teroristické organizace ISIS útok oslavovovali na sociálních sítích. Americký teroristický specialista Michael S. Smith II Islámský stát silně podezřívá. Na svůj Twitter zveřejnil video, ve kterém zahalený člen teroristické organizace ukazuje včerejší datum a nápis “Manchester” na papíru.

Samotná zpěvačka na Facebook napsala: Jsem zlomenná. Z úplného dna mého srdce, moc se omlouvám. Nemám slov.

Na tragickou událost zareagovala už celá řada zpěváků a hudebníků.

Taylor Swift napsala na Twitter: Moje myšlenky, modlitby a slzy pro všechny ty, kteří dnes večer trpí Manchesterskou tragédií. Posílám vám svou lásku.

Manchesterský rodák, někdější frontman Oasis Liam Gallagher, stejně jako další rodák – kytarista a zpěvák Johnny Marr – zareagovali také: „V totálním šoku a absolutně zničen tím, co se stalo v Manchetseru. Posílám lásku a světlo všem rodinám, kterých se to týká.“ Johnny Marr napsal: „Manchester stojí společně při vás.“

Na smutnou událost regovali také např. Harry Styles, Lorde, Kylie Minogue, Nile Rodgers i Katy Perry.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář