Bohemian Rhapsody Queen film trailer
Bohemian Rhapsody Queen film trailer

Bylo to dlouhé čekání, které provázelo mnoho porodních bolestí, ale nakonec jsme se dočkali prvního traileru pro dlouho připravovaný a očekávaný biografický snímek kapely Queen Bohemian Rhapsody.

Hlavní roli Freddieho Mercuryho ve filmu dostal americký herec egyptského původu Rami Malek, kterého můžete znát z filmů Noc v muzeu, Twilight, Need For Speed nebo ze seriálu Mr. Robot. Světová premiéra filmu je naplánovaná na 2. listopadu, což jsou přesně dva roky od doby, kdy se potvrdilo Malkovo účinkování a téměř 10 let od doby, kdy byl projekt odtajněn Brianem Mayem a Rogerem Taylorem z Queen.

Žijící členy kapely ztvární herci Gwilym Lee (Cizinec — The Tourist), Ben Hardy (X-Men: Apokalypsa) a Joseph Mazzello (The Social Network nebo Jurský Park).

Odmítnutí Sachy Barona Cohena i vyhazov režiséra

Film se potýkal s mnoha problémy. Hlavní roli Freddieho Mercuryho měl původně ztvárnit představitel Borata, Ali Gho nebo Diktátora Sacha Baron Cohen, jeho představy o podobě snímku a představy kapely však byly příliš rozdílné. Sacha Baron Cohen si například přál natočit více odvážný a mládeži nepřístupný snímek, kapela s tímto ale nesouhlasila.

Produkční tým pracující pod záštitou filmové společnosti 20th Centry Fox narazil v prosinci minulého roku na další problém, když byl vyhozen režisér Bryan Singer. Podle BBC byl důvod odvolání nespolehlivost, Singer se ale bránil tím, že se musel starat o nemocného rodiče. Americký režisér byl tak či onak nahrazen britským režisérem a hercem Dexterem Fletcherem, který zrovna natáčí podobný životopisný film o Eltonu Johnovi a sklidil úspěch taky za režírování dalšího, ale sportovního, biografického snímku Orel Eddie o britském skokanovi na lyžích Michaelu Edwardsovi.

Uvidíme, jak bude film vypadat v celé délce, trailer ale ukázal, že herci v parukách a převlecích vypadají velice podobně skutečným členům Queen v té době a z upoutávky plné dlouhých vlasů a šílících fanoušků, lze vycítit nespoutanou atmosféru glam rockových 80. let.

Podívejte se na trailer níže a nebo se podívejte na profil filmu na ČSFD.

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář