Metallica předvedla na své pražské zastávce světového turné WorldWired dvě hodiny dlouhou show složenou z nových písní, starších klasik i jednoho překvapení, když basák Robert Trujillo s kytaristou Kirkem Hammettem zahráli a zazpívali píseň Ivana Mládka “Jožin z bažin”. Video najdete pod článkem.

Metallice dělala předkapelu norská black metalová kapela Kvelertak, poté se z reproduktorů před 21:00 ozvalo pro koncerty kapely v poslední době již tradiční intro “The Ecstasy of Gold” z kultovního italského westernu s Clintem Eastwoodem Hodný, zlý a ošklivý, poté přešla hudba puštěná z pásky na speciální “Hardwired intro” vyrobené speciálně pro aktuální turné a kapela v sestavě James Hetfield – zpěv, rytmická kytara; Kirk Hammett – hlavní kytara, vokály; Robert Trujillo – baskytara, vokály a Lars Ulrich – bicí, spustila titulní píseň ze svého zatím posledního alba Hardwired…to Self-Destruct z listopadu 2016.

Metallica v Praze
Metallica v Praze (Foto: Brett Murray, metallica.com)

Metallica odehrála koncert na pódiu uprostřed haly. Na pódiu čtvercového tvaru se nenacházelo kromě odposlechů prakticky žádné jiné vybavení. Veškeré zesilovače a efekty byly skryty pod pódiem. Nad hlavou kapely byly desítky obrazových kostek, které tvořily spolu se světly a ohněmi hlavní vizuální prvek koncertu.

Metallica představila v praze taky další nové písně jako “Atlas, Rise!”, “Dream No More”, “Halo On Fire” nebo “Spit Out The Bone”. Ty byly prokládány klasikami jako “Leper Messiah”, “Welcome Home (Sanitarium)” a “Master of Puppets” ze stejnojmeného alba, které je považováno za jedno z nejdůležitějších heavy metalových alb všech dob. Z černého alba Metallica zase zahráli největší hity kapely “Enter Sandman”, “Nothing Else Matters” a “Sad But True”. Na koncertě nemohla chybět ani “One” z alba …And Justice for All.

Metallica v Praze - pohled na pódium
Metallica v Praze – pohled na pódium (foto: Brett Murray, metallica.com)

Dostalo se taky na písně z alb Kill ’em All, Reload a Ride the Lighting. Metallica zahrála taky jeden cover, když představila svou verzi písně “Am I Evil?” britské heavy metalové kapely Diamond Head, který byl Metallicou nahrán v roce 1983 pro album Kill ’em All. K překvapení a pobavení všech v hale (alespoň tedy české nebo polské části publika) pak spustil basák Robert Trujillo, jenž se postavil k mikrofonu, slavnou píseň Banjo Bandu Ivana Mládka “Jožin z bažin”.

Kapela zakončila zhruba dvě hodiny dlouhý koncert přídavkem složeným z jedné písně nové (“Spit Out The Bone”) a klasik z černého alba Metallica: “Nothing Else Matters” a “Enter Sandman”.

Turné WorldWired Metallica zahájila už 6. února 2016 v San Franciscu a s několika přestávkami projeli již Severní, Střední i Jižní Ameriku i část Asie. Turné bude pokračovat 5. dubna v Budapešti. Po evropských koncertech v Německu, Švýcarsku, Polsku nebo ve Skandidávii, se vrátí kapela do Severní Ameriky, kde by měla být od 2. září 2018 až do 13. března 2019, kdy by mělo turné vyvrcholit posledním koncertem v Grand Rapids.

Oficiální fotogalerii ke koncertu najdete na stránkách Metallicy.

Metallica a Jožin z bažin v Praze:

Foto: Metallica.com, autor: Brett Murray

Using with the permision of terms of use of site Metallica.com: “You may use the content and materials on the Site in the course of your normal, personal, non-commercial use of the Site.”

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář