Velký švédský festival Bråvalla zrušen pro příští rok kvůli násilnostem na ženách

Velký švédský festival Bråvalla zrušen pro příští rok kvůli násilnostem na ženách

od Patrik Müller -

Jeden z největších švédských hudebních festivalů Bravalla, na kterém vystoupili The Killers, System of a Down nebo Linkin Park, byl zrušen na příští rok kvůli několika sexuálním útokům a jednomu znásilnění. 

Policie ve švédském Norrkopingu informovala, že letos obdržela 11 zpráv o sexuálních útocíxh v souvislosti s festivalem.  Policie tvrdí, že oběť znásilnění byla napadena při vystoupení švédské skupiny Håkan Hellström, která hrála v pátek večer.

Organizátoři vydali prohlášení, ve kteréem oznámili, že příští rok se festival nebude konat.  Minulý rok zde byly také sexuální útoky, po nichž Mumford and Sons prohlásili: “Na tomto festivalu nebudeme hrát znovu, dokud nebudeme mít jistotu o tom, že policie a organizátoři dělají něco, co by zabránilo nechutně vysokému číslu obětí sexuálního násilí.”

Festival Bravalla ve Švédsku organizuje německá společnost FKP Scorpio, ta uvedla, že je to škoda, že někteří muži se neumějí chovat správně a nemyslí si, že by bylo bezpečné uspořádat příští ročník. “Slova nemohou popsat, jak jsme z toho neuvěřitelně smutní, jak toho vážně litujeme a odsuzujeme,” uvedla tisková zpráva na internetových stránkách festivalu. “Tohle není v pořádku, tohle na našem festivalu nemůžeme tolerovat, proto jsme se rozhodli neorganizovat Bravallu 2018.” Švédský premiér Stefan Lofven popsal loňské útoky na ženy jako “zcela nepřijatelné” a uvedl, že zákony o sexuálních útocích by měly být zpřísněny.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář