Watts hrál ve skupině Rolling Stones od roku 1963. Vedle Micka Jaggera a Keitha Richardse byl jediným členem této legendární britské rockové skupiny, který se podílel na všech jejich dosavadních studiových albech, z nichž poslední je coververze Blue & Lonesome z roku 2016.

Již začátkem tohoto měsíce si Watts dal pauzu od nadcházejícího turné po Spojených Státech, aby si odpočinul a zotavil se z lékařského zákroku.

S Rolling Stones nejprve ani nechtěl hrát kvůli jeho původní práci

Ve smutečním oznámení jeho tiskového mluvčího je uvedeno: „S nesmírným zármutkem oznamujeme, že zemřel náš milovaný Charlie Watts. Zemřel dnes v klidu v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou.“ Dále dodává, že byl „milovaným manželem, otcem a dědečkem“ a „jedním z nejlepších bubeníků své generace“. V prohlášení je dále prosba o respektování soukromí rodině, členům kapely a kamarádům.

Příčinná smrti není zatím jasná. Charlie Watts se již v minulosti potýkal se zdravotními potížemi. Již v roce 2004 mu byla diagnostikována rakovina krku.

Při prvním koncertě v létě 1962 v londýnském klubu Marquee Rolling Stones neměli stálého bubeníka. Watts původně odmítl pozvání se přidat ke kapele, a dal přednost udržení si pracovní pozici grafika v reklamní agentuře.

Kompilace Charlieho Wattse sestavená z dokumentů o Rolling Stones:

Po půlročním snažení se nakonec podařilo Micku Jaggerovi, Keithovi Richardsovi a Brianu Jonesovi dosadit Wattse do skupiny jako stálého člena.

Watts poprvé vystoupil s Rolling Stones v lednu 1963 v klubu Flamingo v londýnské čtvrti Soho. „I tehdy se odmítl vzdát své práce a teprve v létě téhož roku, poté, co Rolling Stones podepsali smlouvu s Decca Records, se stal plně profesionálem.“

Mezi slavnými hudebníky, kteří téměř okamžitě vyjádřili lítost nad Wattsovou smrti jsou takové jména jako Paul McCartney, Ringo Starr a Elton John, The Who nebo generačně mladší Liam Gallagher, Roy Orbison Jr nebo Nathan Followill (Kings Of Leon).

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář