Zemřel Tom Petty, bylo mu 66 let

Zemřel Tom Petty, bylo mu 66 let

od -

Americký zpěvák a kytarista Tom Petty zemřel na zástavu srdce.

Během nedělní noci byl v bezvědomí nalezen se zastaveným dechem a srdeční činností v jeho domě v Malibu. Podle TMZ byl převezen do nemocnice, kde byl jeho oběh obnoven, avšak jeho mozek byl již příliš dlouho bez kyslíku a nebyla u něj již nalezena žádná mozková aktivita. Bylo proto rozhodnuto odpojit ho od přístrojů, které jeho tělo udržovalo při životě. O smrti Pettyho informuje americký tisk. Bylo mu 66 let.

Celým jménem Tom Earl Petty se narodil a vyrostl ve městě Gainesville ve státě Florida. Jeho zájem o rock’n’roll vzrostl v létě 1961, kdy se díky svému strýci setkal s Elvisem Presleym při natáčení filmu Follow That Dream.

Tom Petty byl obvykle doprovázen na svých koncertech svou skupinou The Heartbreakers, se kterou hrál již od roku 1976. Mimo jiné byl také členem rockové skupiny Mudcrutch. Pod pseudonymem “Charlie T. Wilbury, Jr.” hrál ve superskupině Traveling Wilburys (společně s George Harrisonem, Jeffem Lynnem, Bobem Dylanem a Royem Orbisonem). Petty prodal po celém světě více než 80 milionů alb, díky čemuž se stal jedním z nejúspěšnějších interpretů všech dob. V roce 2002 byl zařazen do Rock’n’rollové síně slávy.

Tom Petty se hudebně zařazoval k žánrům rock, rock and roll, jižanský rock, heartland rock. Ve své hudbě využíval velice rád taky vlivy country a blues. Mezi největší Pettyho hity patří například písně “Free Fallin'”, “Runnin’ Down a Dream”, “Mary Jane’s Last Dance”, “I Won’t Back Down”, “American Girl”, “Refugee” nebo “Learning to Fly”.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář