Podcast moderátora a stand-up komika Joa Rogana The Joe Rogan Experience se s 1. zářím přesunul na populární streamovací službu Spotify. Stejně tak se zde přesunuly i stovky starších dílů. Jak starší, tak novější díly jednoho z nejsledovanějších, resp. nejposlouchanějších podcastů, se prozatím objevuje jak na Spotify, tak na YouTube. Objevil se ale zde jeden podstatný zádrhel. Ačkoliv Joe Rogan tvrdil, že kromě přesunu vše zůstane při starém, švédská streamovací služba vynechala některé díly a dle mnohých není jen náhodou, že zrovna tyto díly obsahují kontroverzní hosty. Od 1. prosince přitom má být podcast Joa Rogana dostupný pouze exkluzivně na Spotify

Mezi ty, které Spotify při přesunu starších epizod vynechalo, patří rozhovory s americkým konspiračním teoretikem, moderátorem a zakladatelem kontroverzního webu InfoWars.com Alexem Jonesem, nezávislým žurnalistou Davidem Seamanem, komikem Owenem Benjaminem, krajně pravicovým YouTuberem a moderátorem podcastu Stefanem Molyneuxem, pravicovým komentátorem Miloem Yiannopoulosem, pravicovým komentátorem Gavinem McInnesem, investigativním žurnalistou Charlesem C. Johnsonem a dalším pravicovým komentátorem, tentokrát britským Sargonem z Akkadu (Sargon of Akkad).

Chybí Chong i Joey Diaz. Díl s Petersonovou dcerou se nakonec objevil

Novináři a političtí komentátoři však nejsou jediní, kdo v katalogu chybí. V katalogu také chybí epizody, hollywoodských postav, jako jsou komici nařčení z nevhodného chování vůči ženám jako Chris D’Elia a Joey Diaz. Z neznámých důvodů chybí také rozhovor s hercem Tommy Chongem z legendární dvojice Cheech a Chong.

Původně chyběl také podcast s blogerkou, výživovou poradkyní Mikhailou Peterson, která je dcerou populárního psychologa Jordana Petersona. „Dobře. Démonizovat od @youtube je jedna věc. Přinejmenším nezastavilii můj kanál. Tohle je však zcela jiné,“ napsala Peterson na Twitter. „@spotify NENAHRÁLA vybrané epizody @joerogan včetně mé epizody.“

Původní tweet Mikhaily Peterson, poté, co zjistila, že její epizoda chybí:

Později včerejšího dne se však její epizoda na Spotify objevila. Mikhaila Peterson uvedla, že neví, jestli to bylo způsobeno technickou chybou a nebo něčím jiným. Na Spotify nechybí ani všechny díly Joe Rogan Experience s jejím otcem – mimo jiné častým kritikem krajní levice a některých progresivistických politických názorů.

Když bylo v květnu oznámeno, že se podcast bude přesouvat z YouTube na streamovací službu Spotify, Joe Rogan slíbil, že „Kompletní knihovna JRE (Joe Rogan Experience, pozn. red.) bude k dispozici na Spotify“ a ujišťoval, že se kromě platformy nic nemění. Spotify dokonce vyvinulo speciálně pro tento populární podcast video přehrávač. Mnozí fanoušci si od tohoto kroku slibovali, že po podepsání exkluzivní smlouvy ubude cenzury, která přicházela od YouTube, stal se ale spíše pravý opak. Joe Rogan byl přitom ve svém pořadu častým bojovníkem za svobodu slova a dával prostor lidem z širokého názorového spektra.

Snese smlouva za 100 milionu dolarů konspiračního teoretika Alexe Jonese?

Zástupci Joa Rogana a Spotify se zatím k záležitosti nevyjádřili. Alex Jones však údajně volal osobně Roganovi, který jej prý ujišťoval, že jej Spotify necenzuruje, že bude epizoda nahrána později z důvodu toho, že se jedná o epizody, které budou obsaženy ve výběru 100 oblíbených epizod Joa Rogana, které i po 1. prosinci zůstanou na YouTube. Tyto epizody tak mají být nahrány až později. Brzy by navíc prý měla vzniknout také nová epizoda s Alexem Jonesem. Tomu nahrává fakt, že Joe Rogan dočasně opouští své studio v Los Angeles a přesouvá se do Austinu v Texasu – tedy do města bydliště Alexe Jonese.

Spotify utratilo za pořad Joa Rogana rekordní sumu 100 milionů dolarů. “Chtějí, abych pokračoval v tom, jak to dělám teď,” řekl dříve Rogan o přechodu na Spotify. “Je to jen licenční smlouva, takže Spotify nebude mít nad show žádnou kreativní kontrolu.” Bude to přesně stejná show. Budeme pracovat se stejným štábem a dělat stejnou show.“ O přechodu Joa Rogana jsme psali na konci května v komentáři a přemýšleli o tom, jaký může mít tento na podcastový pořad nezvykle velký obchod, vliv na hudbení byznys.

Nejslavnajší epizoda podcastu Joa Rogana, která obletěla svět díky tomu, že si na něm majitel automobilky Tesla, společnosti PayPal nebo kosmického programu SpaceX Elon Musk, zakouřil jointa marihuany:

Než začal Joe Rogan svůj podcast The Joe Rogan Experience, lidé jej mohli znát z pořadu Fear Factor, který svého času vysílala pod českým názvem Faktor strachu Prima COOL. Později Joe Rogan začal dělat moderátora v bojovém sportu MMA prestižní série UFC a úspěšné jsou také jeho show, na kterých vystupuje s přáteli jako stand-up komik. Podcast Joa Rogana začal v amatérských podmínkách v prosinci 2009, ale podařilo se mu využít možností internetu a podcastu jakožto nového formátu, který internet přinesl jako alternativu k rádiovým pořadům a nebo jako alternativu k televizním talk show. Podcasty Joe Rogana jsou vždy vydávány také jako videa.

Hosty Joa Rogana byli významné osobnosti současného dění od umělců přes politiky po vědce. Objevili se zde tak například Elon Musk, Bernie Sanders, Sam Harris, Neil DeGrasse Tyson nebo Lance Armstrong. Z hudebníků se zde objevili například Steven Tyler z Aerosmith, bubeník Blink-182 Travis Baker, Black Keys, bývalý zpěvák Twisted Sisters David Lee Roth, country písničkář Sturgill Simpson, zpěvák Smashing Pumpkins a producent Billy Corgan a nebo zpěvák Metallicy James Hetfield.

Hostem nejnovějšího podcastu Joa Rogana bude zpěvačka Miley Cyrus, viz příspěvek níže.

Today on the podcast – the great and powerful @mileycyrus! I had a great time talking to her and wearing @davidchoe’s shirt! Available today on @Spotify and everywhere podcasts are played. Enjoy!

Zveřejnil(a) Joe Rogan dne Středa 2. září 2020

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář