První víkend kalifornského festivalu Coachella Valley Music and Arts Festival nabídl celou řadu zajímavých hudebních momentů. Zvláště o sobotním vystoupení Beyoncé se mluví jako o historickém. Taky další dva headlineři fesivalu – The Weeknd a Eminem ale předvedli nezapomenutelné koncertní výkony. Na menších pódiích se taky děly některé nevídané věci a došlo k mnoha zajímavým spojením hudebníků. Podívejte se na nejzajímavější momenty, které se staly na poušti v Palm Springs.

The Weeknd do toho dával tolik emocí, až se nakonec rozplakal

Před několika týdny vydal The Weeknd EP, kde se nachází píseň “Call Out My Name” o kterém mnozí fanoušci věří, že je inspirována jeho bývalou přítelkyní Selenou Gomez, která kvůli nemoci (lupus) musela v září podstoupit transplantaci ledviny. Páteční headliner do zpěvu dal tolik emocí, až se mu na tváři kolem objevily vlhké stopy.

Eminem a jeho nečekaný host samotný Dr. Dre

Takové dvě rapové legendy na jednom pódiu a ještě na takovém festivalu, to se jen tak nevidí! Hlavní hvězda nedělního večera Marshall Mathers přivítala na pódiu průkopníka hip hopové kultury Dr. Dreho. Společně předvedli divákům píseň “Still D.R.E.”, Snoop Doggovu klasiku “Nothin’ but a G Thang,” 2Pacovu “California Love,” a “Forgot about Dre”.

Kendrick Lamar přišel i letos

Loňský headliner Kendrick Lamar se vrátil na Coachellu dříve než se očekávalo. Na pódium si ho pozvala mladá hvězda R&B SZA. Společně zazpívali “Doves in the Wind” z jejího vynikajícího alba CTRL z minulého roku a nemohla chybět ani jejich společná “All the Stars” ze soundtracku pro film Black Panther.  Kendrick Lamar se na pódiu Coachelly objevil ale ještě jednou, když stanul po boku svého následovníka Vince Staplese.

Vycházející hvězda Cardi B se toho nebojí ani v těhotenství

Cardi B zrovna vydala debutové album Invasion of Privacy a její reputace stoupá rychlostí světla. Trochu na obtíž její velice slibně rozjeté kariéře by se mohlo zdát těhotenství, Cardi B ale ukázala, že není pro ní žádný problém a přítomnému obecenstvu dokonce i „zatwerkovala.” Tak snad z těch basů nebude mít malý/á šok.

Sestry Haimovy se vrátily na domácí festival

“Tohle je náš domácí hudební festival!” prohlásila Alana Haimová a následoval krátký popěvek z klasiky Randyho Newmana “I Love L.A.” HAIM se svým optimistickým rock’n’rollem zahraném ve strhujícím nasazení, proslunily svým vystoupením poušť i po západu slunce a připravili publikum pro hlavní hvězdu večera Beyoncé.

David Byrne za stolem a s lidským mozkem v rukou

Zakladatel Talking Heads vystoupil na festivalu s jedenáctičlennou kapelou (se šesti perkusionisty). Byrne s kapelou představili mnoho klasik Talking Heads i písniček z jeho nového alba American Utopia. Koncert zakončili písní “Hell You Talmbout” od Janelle Monée, kdy zpíval a křičel s celou kapelou o černošských mužích zabitých za pobuřujících okolností. Nejvíce bizarní a nezapomenutelný moment však přišel hned na samotném začátku jeho vystoupení, kdy za tónů písně “Here” z nového alba seděl jako profesor za stolem a vyzdvihl maketu lidského mozku.

#DavidByrne opens his set with his … brain. / #coachella2018

A post shared by bypeterlarsen (@bypeterlarsen) on

Jamiroquai a Snoop Dogg

Na Coachelle jsou každým rokem k vidění spolupráce, které člověk jinde neuvidí. Nejenže frontman Jay Kay zase rozpumpoval publikum, jak to on umí skvěle, na pódium ale přišel i samotný Snoop Dogg. S jeho typickým doutníkem Snoop Dogg nakráčel na stage uprostřed písně “Dr. Buzz” — track z aktuálního alba Jamiroquai Automaton.

Pro Jamiroquai bylo tohle vystoupení obzvláště speciální, protože se vrátili do USA po neuvěřitelných 13 letech.

St. Vincent a MASSEDUCTION poprvé s kapelou

MASSEDUCTION od St. Vincent patřilo k nejlepším albům minulého roku a vůbec i k tomu nejlepšímu, o čem se na našem webu můžete dočíst, Annie Clarke ale na turné k tomuto albu vyrazila sama. S obří projekcí, kytarou v ruce, avantgardními převleky a jinými visuálními prvky, ale bez kapely. Na Coachellu ale St. Vincent kapelu konečně dala dohromady a nemusela tak hrát z poloviny na playback. Ve futuristickém elektro provedení za podpory skvělých vokalistů a vokalistek předvedla původně smyčcovou baladu “Slow Disco”.

Jack Antonoff připomenul, že to umí ještě pořád rozjet i na pódiu a ne jenom ve studiu

Zrovna spoluautor a producent výše zmíněné skladba a alba St. Vincent, člen kapely Fun Jack Antonoff, rozjel v pátek odpoledne festival se svými Bleachers na Mojave stagi. Se springsteenovským outfitem, v poslední době jeden z nejžádanějších producentů současnosti, který minulý rok pomohl nahrát a stvořit alba Lorde i Taylor Swift, ukázal, že dokonale rozumí mladé generaci a přesně ví, jakou hudbu a show chce dostat. Ani při vystoupení Bleachers nechyběl nečekaný host a na pódium přišla zpěvačka celosvětového hitu “Call Me Maybe” Carly Rae Jepsen.

Zveřejnil(a) Coachella dne 14. duben 2018

X Japan zpět v Americe a s Wesem Borlandem z Limp Bizkit

Kultovní japonská metalová kapela X Japan to neměla vůbec jednoduché, protože vystoupila na menším pódiu ve stejný čas, kdy psala dějiny festivalu na hlavním pódiu Beyoncé. Ti věrní, kteří na X Japan zůstali ale vytvořili výbornou atmosféru, kterou jim kapela oplácela.

Pokud byli v hledišti nějací fanoušci Limp Bizkit, museli málem omdlít, když se stalo něco, co se zdá být utopií — Limp Bizkit (tedy alespoň jejich jedna podstatná část) se objevila na Coachelle.

Beyoncé konečně dorazila a stálo to za čekání

Původně měla Beyoncé na Coachelle zazpívat už minulý rok, v médiích vzniklo mnoho spekulací. Nejdříve se zdálo, že bude, pak že ne, pak zase že ano. Nakonec se ale kvůli doporučení Beyoncé vzdala pocty být jedním ze tří headlinerů. To čekání ale za to stálo, protože Beyoncé předvedla show jakou Coachella nezažila už dlouho. Už jen epický začátek byl něco. Na pódiu koncert zahajovala snad stovka lidí skládajících se z tanečníků a dechové kapely a koncert začal ve velkém stylu hitem “Crazy In Love”.

V průběhu jejího vystoupení přivedla na pódium manžela Jay-Zho na píseň “Deja Vu”, s její sestrou Solange  zazpívaly “Get Me Bodied”.  Došlo dokonce i na návrat dívčí kapely Destiny’s Child, když se k Beyoncé přidaly její bývalé parťačky Kelly Rowland a Michelle Williams a odzpívaly společné hity “Say My Name”, “Lose My Breath,” a “Soldier.”

Její koncert se nesl taky ve znamení oslavy americké černošské komunity. „Černoška poprvé headlinerkou na Coachelle. Ain’t that ’bout a bitch? komentovala Boyoncé během koncertu.

V jednom okamžiku zazpívala několik řádků z písně “Lift Every Voice and Sing” – písně, která je známá jako neoficiální “černošská národní hymna” – a plynule na ní navázala ostrou písní “Formation” z posledního alba Lemonade. V reakci na parádní vystoupení Beyoncé začali někteří jako DJ Khaled nebo magazín Rolling Stone přejmenovávat festival na “Beychella”.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář