Noise rocková dvojice z kanadského Toronta vystoupí vůbec poprvé v České republice a to hned dvakrát za sebou. 20. srpna zahrají v Brně v klubu Fléda a o den později v pražském Lucerna Music Baru.

“Dvojce hudebníků s nezaměnitelným charismatem. Úderné bicí a tepající basa jako kostra, na nichž je vystavěný výbušný hudební útvar. To vše v české premiéře,” píše na svých stránkách brněnský hudební klub Fléda.

Právě zde zahájí Death From Above 1979 svou dvojici českých koncertů. Hned dalšího dne 21. srpna budou pokračovat svou českou zastávku v Lucerna Music Baru. Na obou koncertech by je měla podpořit domácí stoner hard rocková kapela z hlavního města Baro Chandel.

Death From Above 1979 (často taky zkracováni jako DFA1979) jsou známí svým mohutným a energickým zvukem, který dokáží vytvořit pouze ve dvojici Sebastien Grainger (vokalista a bubeník) a Jesse F. Keeler (basa). Kapela vznikla v roce 2001, po vydání pro alternativní scénu zásadního alba You’re a Woman, I’m a Machine (2004), se ale o dva roky později rozpadla.

V roce 2011 se Grainger a Keeler dali znovu dohromady, vyjeli na tour, začali nahrávat a po deseti letech od prvního alba a třinácti letech od vzniku přišli s teprve druhým, ale opět famózním albem The Physical World. Nejnovější album Outrage! Is Now vyšlo minulý rok a recenzi si můžete přečíst na našem webu.

Kapela již má za sebou účinkování na předních zahraničních festivalech jako Glastonbury, Coachella nebo Lollapalooza.

Předprodej bude zahájen ve čtvrtek 19. 4. 2018 ve 12:00. Cena vstupenek do Brna je 380Kč, do Prahy v předprodeji 440Kč, na místě 550Kč. Můžete je zakoupit na webu GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal nebo přímo na pokladně Lucerna Music Baru.

Pro více informací se podívejte na weby obou koncertních míst: Fléda, Lucerna Music Bar.

Můžete se taky přidat do událostí na Facebooku (pouze Brno, událost pro Prahu zatím nebyla vytvořena): Fléda.

A tady se podívejte na to, jak to DFA1979 rozjeli v Late Night Show Davida Lettermana:

Foto: Per Ole Hagen

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář