Frank Zappa se vrátí na pódia jako hologram po boku Steva Vaie

Frank Zappa se vrátí na pódia jako hologram po boku Steva Vaie

od Patrik Müller -

Téměř 25 let po smrti se Frank Zappa vrátí na pódia jako hologram pro sérii koncertů se svými bývalými parťáky.

První koncerty  produkované společností Eyellusion, která dříve vytvořila turné s hologramem Ronnieho Jamese Dia  se podle všeho budou konat koncem roku 2018. Více informací má být oznámeno příští rok. Hlavní událost bude kompletní inscenace Zappovy rockové opery Joe’s Garage o mladém kytaristovi, který se stane rockovou hvězdou a začne být pronásledován fanynkami “groupies” a všemi ostatními věcmi, které sláva přináší. Hologram Zappy bude vykonávat roli postavy z alba tzv. “Central Scrutinizer” (Centrálního kontrolora).

Ve vystoupení by měli účinkovat multi-instrumentalista Ian Underwood, kytarista Denny Walley, hráč na dechové nástroje Napoleon Murphy Brock, a k tomu se připojí také Frankovi staří známí, kteří s ním v minulosti spolupracovali: kytaristi Steve Vai, Adrian Belew, Mike Keneally, Warren Cuccurullu; basáci Scott Thunes a Arthur Barrow a bubeník Vinnie Colaiuta.

“Jsem nadšený, že Frank Zappa se konečně vrátí na turné, kde zahraje svou nejznámější hudbu, stejně jako nějaký vzácný a dříve neslyšený materiál,” řekl Frankův syn Ahmet Zappa pro časopis Rolling Stone. “Nemůžeme se dočkat, až se jeho kreativní práce vrátí na scénu s hudebníky, s nimiž tak rád hral. Když jsem s nimi promluvil, byli nadšeni z toho, že si společně s Frankem opět zahrají a nemohou se dočkat, až fanouškům nabídnou tenhle nezapomenutelný zážitek.”

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář