Nečekaně zemřela zpěvačka Cranberries Dolores O’Riordan

Nečekaně zemřela zpěvačka Cranberries Dolores O’Riordan

od Patrik Müller -
Cranberries Dolores O’Riordan

Dolores O’Riordan, zpěvačka irské kapely Cranberries, zemřela dnes v Londýně ve věku 46 let. Informují o tom BBC nebo agentura AP s odvoláním na prohlášení její tiskové mluvčí.

O’Riordan se dostala do kapely, která se později jmenovala Cranberries skrze konkurz, který vyhrála. Kapela známá svým jedinečným zvukem s post-punkovými vlivy a elementy irské lidové hudby, se rozpadla v roce 2003 a v roce 2009 se dala opět dohromady. Minulý rok vyšlo akustické album Something Else (psali jsme recenzi), na kterém kapela znovu nahrála své největší hity v akustické podobě.

O’Riordan napsala text i složila hudbu k nezapomenutelným hitům jako “Deams, “Linger” a “Zombie” (za tu obdrželi Cranberries cenu MTV Europe Music Awards za rok 1995 v kategorii Nejlepší píseň), které nazpívala její jedinečnou a snadno rozpoznatelnou hlasovou technikou. Kromě Cranberries vydala též dvě sólové alba v roce 2007 a 2009. Nedávno také hrála zpívala v kapele D.A.R.K., kterou založil basista Andy Rourke z kapely The Smiths.

Podle její tiskové mluvčí přijela Dolores O’Riordan do Londýna kvůli “krátkému nahrávání ve studiu”.

Žádné podrobnější informace o příčině jejího úmrtí zatím nejsou známy.

Poslechněte si “Dreams” níže:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář