S novými písněmi za poslední období přišli angličtí Everything Everything. Méně než rok trvalo přijít s novou hudbou severokarolínské písničkářce Angel Olsen. Zpět je pán hudební temnoty Marilyn Manson, který nahrál píseň “We Are Chaos“, která se hodí do dnešní světové situace – a to přitom i když k ní napsal text ještě před tím než se svět obrátil naruby. Příznačně přišla s novou písní také jeho dnešní následovnice – multižánrová horrorová internetová a hudební postava Poppy.

Kompletní playlist nových písní i se znovu vydanými písněmi, covery nebo remixy najdete na našem Spotify profilu:

TIP: Everything Everything – Violent Sun

S jejich pátým albem Re-Animator, které vychází 11. září, Everything Everything vydali nejnovější kousek z toho, co můžeme očekávat. Nový sdílený singl se jmenuje “Violent Sun“.

’Violent Sun’ je o pocitu, že se něco strašného rychle blíží a vy se chcete držet současného okamžiku navždy,” vysvětluje Jonathan Higgs. “Je to píseň poslední noci a poslední píseň vašeho života.” Máte pouze tyto čtyři minuty, aby se to stalo, takže se to stane!

Píseň také přišla současně se zprávami z minulého týdne o tom, že se skupina vydá na dvanáctidenní turné v březnu a dubnu 2021.

Angel Olsen – Whole New Mess

Ještě méně než rok po vydání posledního alba All Mirrors ohlásila zpěvačka Angel Olsen vydání nového alba 28. srpna, které se bude jmenovat Whole New Mess a vydává jej americká nahrávací společnost Jagjaguwar.

Olsen sdílela titulní skladbu alba, doprovázené videem režisérky Ashley Connor, její časté spolupracovnice, která předtím pracovala na filmu „Lark“. Olsen se objeví na klipu, který stojí venku v zarážejícím saku, zatímco světla blikají přes její tvář ve tmě.

“Won’t be long now before it’s really showing
It’s every season where it is I’m going,”

(„Nebude to trvat dlouho, než se to skutečně projeví / Je to každé roční období, kam jedu,”) 

zpívá Angel Olsen přes ležérní kytaru.

“Realita je taková, že umělci často nejsou doma, takže na zdraví, čistotu nebo uzemnění (alternativní metoda, která hovoří o chození bos nebo jakémsi spojení se zemí, které má mít údajně pozitivní účinky na lidské tělo, pozn. red.), je často těžké dodržovat,” řekla Olsen ve svém prohlášení o nové písni. “Píseň je mentální nota, která se snaží zůstat zdravá a snaží se nezapomenout, dýchat, ať už jsem kdekoliv, protože ji nelze schovat na doma.”

Do obzvlášť pro hudbeníky temných časů se vrací samotný pán hudební temnoty Marilyn Manson, jenž oznámil své 11. studiové album We Are Chaos, které vyjde 11. září.

Album bude mít deset stop a bude produkováno samotným Mansonem a vítězem Grammy Award Shooterem Jenningsem (Brandi Carlile, Tanya Tucker apod…).

Marilyn Manson – We Are Chaos

Aby doprovázel zlověstně znějící album, vydal Manson ve středu hlavní singl a titulní skladbu “We Are Chaos” s hudebním videem, které na dálku režíroval, fotografoval a upravoval Matt Mahurin. Prostřednictvím zeleného plátna a technologie CGI se v něm.

Manson se objevil jako temná armáda svých vlastních klonů a dokonce se přeměňuje v pilulku chaosu, umístěnou v moderním jazyce.

“Když teď poslouchám ‘We Are Chaos’, vypadá to jako bychom jí napsali právě včera nebo jako by se svět opakoval, jako vždy,” říká Manson a hovořil také o tom, že by mělo být nové album koncepčním albem. „Existuje tolik místností, skříní, trezorů a zásuvek. Ale v duši nebo ve vašem muzeu vzpomínek jsou nejhorší vždy zrcadla. Když jsem psal většinu těchto textů, pronásledovaly mě střípky a pramínky duchů. Abych tuhle nahrávku vytvořil, musel jsem si pomyslet: ‘Zkroť se trochu, cvoku a sešij si sako. A zkus předstírat, že nejsi zvíře. Ale věděl jsem, že lidstvo je ze všech nejhorší. Milosrdenství je jako vražda. Slzy jsou největším exportem lidského těla.” dodal Manson o novém albu v jinotajích.

Poppy – Khaos X4

Stejně jako pro Mansona musí být i pro jeho ženského protějška z řad mladých zpěvaček Poppy současná situace vlastně inspirující. Post-žánrová umělkyně se vrací s tvrdou, chaotickou, vysoce energetickou novou písní s názvem „Khaos X4“. Je to nevydaná píseň z jejího úspěšného debutového alba I Disagree z minulého roku.

Rozšířená edice bude obsahovat původní vydání, plus čtyři další skladby včetně „Khaos X4“.

Bastille – WHAT YOU GONNA DO??? ft. Graham Coxon

Bastille ve čtvrtek (30. července) překvapili fanoušky vydáním jejich nového singlu, který vydali společně s muzikantem, jedním ze zakládajících členů legendárních Blur, Grahamem Coxonem. „WHAT YOU GONNA DO???” nabízí pohled na dnešní fenomén života, který se dnes z velké části skládá z hleděním na obrazovku.

„Sally není nikdy venku / skrývá za sebou obrazovku / říká, že je uvnitř šťastná / a má spoustu přátel online,“ zpívá frontman Bastille Dan Smith..

“Dokončili jsme píseň a bylo to naléhavé. Nechtěli jsme nad tím dlouho sedět,” řekl Smith o zdánlivě náhodném vydání písně. „Tato další fáze vypadá jako nový začátek. Je to o úplném nabourání našeho procesu. Být spontánním a znovu začít. Jsme prostě nadšení podle nových písní. Myslím, že děláme tu nejlepší hudbu, jakou jsme kdy vytvořili. Chceme to dát hned teď a nečekat, až bude hotové celé album, než ho někdo začne slyšet. To je o tom, kde teď jsme a slyší nás v reálném čase.“

Fontaines D.C. – A Lucid Dream

Irská post-punková kapela Fontaines D.C. vydala nové album A Hero’s Death. Jedna z nejvýraznějších písní alba je pochmurná skladba středního tempa “A Lucid Dream”. Ta je navíc i hodně psychedelická a dokonce místy připomíná některé hlasitější písně The Verve.

Hollywood Undead – Idol (feat. Tech N9ne)

Nyní přichází něco jako překvapení týdně. Kvinteto z Los Angeles Hollywood Undead vydalo novou píseň „Idol“ s hostem, který je z Kansas City pocházející rapper Tech N9ne. „Idol“ pokračuje v posouvání hranic vynalézavosti a vidí a ukazuje Hollywood Undead jako multi-žánrovou kapelu, která se přes těžké riffy dostává střídavě k dubstepu, rapu i filmové hudbě. Hollywood Undead jsou kvůli své minulosti bráni jako symbol nevkusu, avšak intenzita jejich současné písně “Idol” je obrovská a vysoce zajímavá.

“Idol” je první skladba z připravovaného dvoudílného vydání nazvaného jako New Empire, které je produkováno producentem Mattem Goodem (Asking Alexandria, Sleeping with Sirens, Open Your Eyes…). První část, New Empire Vol. 1, byla vydána už v únoru tohoto roku a byly na ní obsaženy písně “Already Dead”, “Time Bomb”, “Heart Of A Champion” a “Nightmare”. Tou dobou se Hollywood Undead vydali na velké evropské turné s Papa Roach a Ice Nine Kills. Turné však bylo pochopitelně později zrušeno.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář