Po skvělém trash metalovém albu Infest the Rats Nest se vrací australská kapela King Gizzard & the Lizard Wizard. Zpět je také český komediální raper Kapitán Demo, který vydal první singl z očekávaného nadcházejícího alba Řekni mámě, ať ti koupí Bentley. Poměrně dlouho už si dává na čas s druhým albem švédská dance-popová zpěvačka Zara Larsson, nyní ale vypouští další singl “Love Me Land”. Americký písničkář Father John Misty naproti tomu volí jinou strategii a vydává EP coverů od jeho oblíbených písní Leonarda Cohena nebo Cata Stevense.

Nové písně vydali také post-punková britská kapela IDLES, legendární americká alternativní rocková kapela Flaming Lips a americký písničkář Sufjan Stevens.

King Gizzard & The Lizard Wizard – Honey

Obvykle mimořádně produktivní australská kapela King Gizzard And The Lizard Wizard letos s novou hudbou zahálela více než obvykle. Nyní se ale konečně vrátila se svým prvním novým materiálem z roku 2020 – novým singlem s názvem “Honey“. Důvodem však bylo, že letos skupina vydala už čtyři živá alba, včetně dvojitého alba a celovečerního filmu Chunky Shrapnel, které vyšlo v dubnu.

Skladba měla premiéru o půlnoci 15. července a byla vydána spolu s doprovodným hudebním videem s frontmanem Stu Mackenziem hrajícím mikrotonální kytaru na různých místech.

„Střílel při západu slunce během apokalypsy s faaaaaakt dlouhou čočkou,“ Mackenzie psal na Twitteru po vydání písně.

„Tuto píseň jsem napsal před pár lety. Je hezké, že už je na světě.“

Zatím posledním původním vydáním King Gizzard and the Lizzard Wizard Gizzarda bylo překvapivě tvrdé, trash metalové album Infest The Rats Nest z roku 2019, nová píseň je psychedelická akustická s vlivy folku a country píseň připomínající písně z alba Rubber Soul Beatles.

Kapitán Demo – Adhd

Po úspěšném albu Mládí v trapu, které vyšlo na konci roku 2018 se vrátil Kapitán Demo s novou písní z nadcházejícího alba Řekni mámě, ať ti koupí Bentley, které by podle slov Jiřího Buriana mělo být zaměřeno na dětské posluchače. Píseň obsahuje jako obvykle Givinara Kříže (v alter egu Givi Kross) a Jordana Haje (v alter egu Program), kteří se kromě vokálů podíleli také na vzniku hudebního videoklipu. O mix a mastering se staral tentokrát Jiří Paška a.k.a. Ecson Waldes (David Koller, J.A.R., Mandrage, Support Lesbiens, Xindl-X atd.).

Father John Misty – Anthem

Father John Misty vydal nové EP s názvem Anthem +3. Vydání obsahující 4 písně začíná coverem písně “Anthem” Leonarda Cohena z Cohenova alba The Future z roku 1992. Dalšími písněmi jsou covery: Link Wray „Fallin“ Rain, Yusufa Cata Stevense „Trouble“ a další píseň Leonarda Cohena – „One of Us Can Can Be Wrong”.

Zara Larsson – Love Me Land

Zara Larsson vydala nový videoklip pro svou novou skladbu “Love Me Land”.

Nový singl se objeví na nadcházejícím druhém albu švédské popové hvězdy a navazuje na loňskou píseň „All The Time“ a její spolupráci s korejským boybandem BTS „Brand New Day“.

V novém rozhovoru Larsson řekla, že „Love Me Land“ představuje „duševní stav“.

„To je místo, kam náhodou chodíš, když jsi rád, opravdu šťastný, víš?“ řekla hudebnímu blogu Project U. „Jsem v Love Me Land! Nic nepotřebuji! Můžete jen utéct ze dvou hodin spánku a podobně, sníst jednu Snickers tyčinku na dva týdny a jste v pohodě! Je to tak zábavné místo, kde se můžete dostat. To je místo, kam chodíte, je všechno prostě… správně. “

„Video je jen se mnou, takže se za nic nemůžu schovat,“ dodala a mluvila o videu písně.

The Rolling Stones – Criss Cross

Rolling Stones sdíleli svou dříve nevydanou píseň „Criss Cross“ jako první skladbu z jejich nadcházející rozšířené reedice alba Goats Head Soup z roku 1973.

Nově ohlášená reedice Goats Head Soup bude zahrnovat další dvě dříve nevydané skladby, sedm alternativních nebo instrumentálních mixů a vzácné živé album z roku 1973 nazvané jako The Brussels Affair.

Video „Criss Cross“ režírovala Diana Kunst, která předtím mimo jiné spolupracovala s Madonnou, Jamesem Blakem nebo A$AP Rockym.

Rolling Stones vydali v dubnu singl “Living in a Ghost Town”, která byla jejich první novou písní za osm let. Na této skladbě začali pracovat před pár lety, poté ji dokončili během karantény COVID-19. „Stones před uzavřením ve studiu nahrávali nový materiál,“ napsal Mick Jagger na Twitteru. “A jedna píseň – ‘Living in the Ghost Town’ – mysleli jsme si, že rezonuje v době, ve které žijeme.”

IDLES – A Hymn

Vždy když si myslíte, že vás u britské post-punkové kapely IDLES nemůže už nic překvapit, hodí doprostřed místnosti petardu. Z nadcházejícího třetího alba IDLES Ultra Mono už IDLES ukázali svaly a více chytlavý přístup (“Mr. Motivator“) a předvedli také něco více experimentálního a temnějšího („Grounds“). Obě písně ale byly nekompromisní a plné energie

“A Hymn“ je ale razantní odklon od toho hrubého stylu, který zní často jako bojové písně před bitvou. “A Hymn” je jedna z nejtišších písní, jaké kdy IDLES vydali. Pomalá punková balada se dost podobá například stylu Ghostpoeta. Nemusíte se tedy obávat toho, že by IDLES vytáhli akustickou kytaru a začali se dojímat. Píseň je podobná spíše pomalým industriálním hypnotickým písním Trenta Reznora a Nine Inch Nails.

The Flaming Lips – Dinosaurs on the Mountain

Flaming Lips jsou nostalgičtí a na tom by nebylo nic tak zvláštního. Flaming LIps jsou však nostalgičtí vážně hodně a dokonce se vydali až do mezozoické éry. Jejich nová píseň se jmenuje „Dinosaurs on the Mountain“ a objeví se na jejich nadcházejícím albu American Head, které by mělo vyjít 11. září prostřednictvím Warner Records.

Píseň obsahuje zasněnou až folklorní melodii, která se line psychedelií a rockem. Frontman Wayne Coyne se postaví do role přeživšího zániku dinosaurů, ale způsobem, který rezonuje s naší vlastní zlověstnou érou: „Nahoře by byli všichni sami,“ zpívá, “You can’t just leave them/On the side of the road/You know they’ll never make it on their own/All alone, all alone.” („Nemůžete je prostě opustit / Na krajnici cesty / Víte, že to nikdy neudělají sami / Všichni sami, úplně sami. “)

„Dinosaurs on the Mountain“ přichází také s novým videem, o které se kromě samotného frontmana Coyna postaral také dlouholetý režisér klipů a filmů Flaming Lips George Salisbury. Klip byl natočen v Oklahomě během karantény, kdy byli všichni členové kapely umístěni do ochranné koule podobné té, jakou měl pro zamezení šíření infekce v jednom z dílů Simpsonových Bart Simpson.

Sufjan Stevens – America + My Rajneesh

Sufjan Stevens sdílel 10 minutovou píseň „My Rajneesh“ jakožto b-stranu k jeho ještě delší epické písni „America“. Dvojice písní tak tvoří jakýsi protipól, kdy se první song týká západní kultury a druhý o té východní. První píseň kritizuje současné poměry v USA a druhá je pojmenována po Rajneesh kultuře hnutí sedmdesátých a osmdesátých lét, pocházející z kontroverzní hinduistické sekty vytvořeného indickým mystikem Baghwanem Shreem Rajneeshem.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář