Královehradecký festival Rock for People přichystal fanouškům velké potěšení, když oznámil před předprodejem vstupenek první jména vystupujících. Hlavní hvězdou festivalu totiž budou legendární Green Day a mezi dalšími účinkujícími nechybí Fall Out Boy nebo Weezer. U těchto dvou kapel se navíc bude jednat o úplně první vystoupení v České republice v historii.

„Prvním headlinerem Rock for People 2020 jsou Green Day – kapela, kterou jste si přáli ze všech nejvíc!“ radostně oznámili na svých oficiálních facebookových stránkách pořadatelé festivalu, který se od roku 2007 koná na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové.

Weezer, Green Day a Fall Out Boy. Tato velká trojice se představí v roce 2020 na Rock for Poeple.
Weezer, Green Day a Fall Out Boy. Tato velká trojice se představí v roce 2020 na Rock for Poeple (foto: NME).

Mezi dalšími účinkujícími figurují další dvě populární kapely z USA, na jejichž vystoupení fanoušci v České republice čekají již dlouhá léta — Fall Out Boy a Weezer. Mezi dalšími účinujícími, kteří byli odhaleni už dnes figurovala nizozemská grime/hardcore rapová skupina Dope D.O.D., australské elektronické duo SKYND a nebo pražská alternativní rocková kapela John Wolfhooker.

Green Day hráli v Praze už od roku 1991 pravidelně, Fall Out Boy a Weezer si přitáhnou v rámci společného turné

Green Day hráli v České republice již sedmkrát. Do České republiky si to totiž pravidelně namířili již od roku 1991. Pokaždé však hráli v hlavním městě. Naposledy tomu bylo 22. ledna v Tipsport aréně. Kapela Fall Out Boy sice pravidelně zavítala do Německa a jeden koncert si také připsali v nedalekém Polsku, Maďarsku a nebo tři koncerty měli v Rakousku, Česku i Slovensku se ale prozatím vyhýbali.

—> SDÍLENÍ POVOLENO <—Je to tady!?Prvním headlinerem Rock for People 2020 jsou Green Day – kapela, kterou jste…

Zveřejnil(a) Rock for People dne Pondělí 16. září 2019

Weezer jsou přeci jen daleko větším kultem ve své domovské zemi a v Evropě nikdy neměli tak velký ohlas jako doma, čeští fanoušci této kapely tak už možná propadali zoufalství. Příští rok ale svou oblíbenou kapelu uvidí díky tomu, že zastávka na královehradeckém festivalu Rock for People je vlastně součástí jejich velkého společného turné, na které v roce 2020 vyrážejí.

Všechy tři kapely přitom v tomto období před oznámením dat turné vydali po jedné nové písni.

Vstupenky budou v prodeji od 20. 9., 10:00 na oficiálním webu festivalu Rock for People.

Tady si můžete poslechnout novinku Fall Out Boy “Dear Future Self (Hands Up):

Tady novou píseň kapely Weezer “The End of The Game”:

A konečně hlavní hvězdy festivalu Rock for People Green Day a jejich nová píseň “Father of All”:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář