Snow Patrol foto

Sedmé album severoirské kapely Snow Patrol Wildness je venku a je na čase si připomenout nejzásadnější písně téhle kapely. Snow Patrol totiž nejsou v žádném případě jen “Chasing Cars”.

7. The Lighting Strike

Závěrečná píseň alba A Hundred Millions Sun z roku 2008. .Jedná se v podstatě o tři písně v jedné a všechny části v sobě ukrývají meteorologické metafory. První část je “What If This Storm Ends?”, druhá část je “The Sunlight Through the Flags” a část číslo 3 má název “Daybreak”. Možná to není ta, která měla největší dosah, ale je to píseň opravdu krásná, rozsáhlá, kreativní a nejen nejdelší (16 a čtvrt minuty), ale i umělecky nejvíce ambiciozní, jakou kdy Snow Patrol vydali.

6. Just Say Yes

Návrat ztraceného syna. Přesně takový je příběh písně “Just Say Yes”. Gary Lightbody ji původně napsal pro Gwen Stefani, poté si ji ale do debutového alba převzala Nicole Scherzinger. Když ani to nedopadlo, Snow Patrol se nakonec rozhodli nahrávat píseň sami. A udělali dobře. Píseň se dostala do žebříčků nejúspěšnějších hitů v 12 zemích. Úspěchu této náladu pozdvihující písně přidal i klip se skvěle vypadajícími vizuálními efekty.

5. New York

Romantické drama Snow Patrol o milenci a jeho drahé polovičce, která se přestěhovala do New Yorku. Jedna z nejlepších písní minulého alba Fallen Empires (2011).

4. Called Out in the Dark

Další píseň z jejich minulého alba Fallen Empires. Snow Patrol v celé jejich kráse. Hořkosladký elektronický zvuk, barevná paleta zvuků a různorodé tempo zapříčiní, že píseň zní jako střídání čtyř ročních období v jediném dni.

3. Open Your Eyes

Píseň použitá například v seriálech Kancl (The Office) nebo Chirurgové (Grey’s Anatomy) si získala srdce mnoha posluchačů díky svému progresivnímu tempu spojenému se srdečným a typicky romanticky zasněným zvukem. Unikátní je hudební video této písně, kdy sledujeme zběsilé projíždění Paříží s kamerou zavěšenou pod nárazníkem auta.

2. Run

Tato píseň ze třetího studiového alba Snow Patrol Final Straw působí se svým zoufalým nostalgickým vzpomínám mimořádně smutně, ale o to více je nabitá emocemi.

1. Chasing Cars

Inu, uznáváme. Není to moc originální, ale není sporu o tom, které píseň je pro tuhle kapelu ta nejzásadnější. Právě jí mohou vděčit za minimálně polovinu úspěchu, jenž mají. Krásná a dojemná píseň, která se stala okamžitě po vydání nesmrtelnou klasikou pro miliony lidí po celém světě. Ačkoliv je postavená na velice jednoduché kytarové vyhrávce, díky nějakému záhadnému kouzlu, které tahle píseň má, se ale nikdy neohraje.

Název píseň odkazuje na frázi, kterou používal otec zpěváka Garyho Lightbodyho o Garyho pobláznění do jedné dívky. Řekl mu, že je jako pes, který se honí za autem, které nikdy nechytí, ale i kdyby ho chytil, stejně by nevěděl, co s ním má dělat.

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller
Foto: Sam Durrant

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář