Americká skladatelka, textařka a zpěvačka, která letos v květnu vydala své šesté album Daddy’s Home oznámila termíny pro evropské turné na červen příštího roku. 16. června 2022 se zastaví i v pražském Lucerna Music Baru. Bude se jednat o její teprve druhé vystoupení v České republice. Poprvé vystoupila u nás v roce 2015 v Ostravě na festivalu Colours of Ostrava. Své Evropské turné odstartuje v hlavním městě Slovinska a zakončí koncem června v Londýně.

V rozhovoru pro britský hudební magazín NME St. Vincent (vlastním jménem Annie Clark) vysvětlila, jak moc pro ni tyto vystoupení znamenají.

„Důvod, proč lidi chodí na koncerty, je stejný jako, proč chodí do kostela,“ tvrdí St. Vincent

„Upřímně řečeno, důvod, proč lidé chodí na koncerty, je stejný jako důvod, proč chodí do kostela,“ přišla s trochu překvapivým vysvětlením. “Je to proto, aby se na hodinu a půl dostali někam jinam.

„Když jsem dlouho nebyla na turné, rozhodně jsem si uvědomila, že komunita, tajemství, neustálé riziko a pocit, že se může stát cokoliv se nedá ničím nahradit. To se nedá překonat.“

Oproti jejímu albu Masseduction z roku 2017, kdy se St. Vincent vydala z části cestou elektronického popu se chce St. Vincent spíše vrátit k základům. „Přemýšlím o méně digitálnosti, ale více praktičnosti — a myslím to v divadelně-řemeslném smyslu,“ řekla St. Vincent. „V tomhle případě chci, aby si lidi říkali: ‘Co se mi to sakra stalo?’ Pokud budou odcházet s tím, že si řeknou: ‘To byla pěkná show’ — pak jsem selhala.”

Singl “Down” z jejího nového alba » Daddy’s Home «:

Dále pokračovala: „Jsme tu zavření už téměř dva roky a potřebujeme ze sebe vymýtit ďábla. Potřebuji to všechno nechat na jevišti. Po emocionální stránce si ani nejsme jistí, kolik toho v sobě ještě máme. Už je to nějaká doba“

Kompletní termíny evropského turné St. Vincent:

Červen 2022:

Úterý 14. – Lublaň, Slovinsko, Center urbane culture Kino Siska
Čtvrtek 16. – Praha, Česká republika, Lucerna Music Bar
Pátek 17. – Varšava, Polsko, Stodola

Neděle 19. – Berlín, Německo, Tempodrom
Úterý 21. – Kolín, Německo, Kantine
Neděle 26. – Dublin, Irsko, Fairview Park
Úterý 28. – Edinburgh, Skotsko, Usher Hall
Středa 29. – Londýn, Anglie, Eventim Apollo

Lístky můžete zakoupit přímo na stránkách Lucerna Music Baru:

St. Vincent / US

Autor: Dominik Müller
Foto: Takahiro Kyono

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář