Z Chinaski odchází tři dny po velkém koncertu v Praze většina členů

Z Chinaski odchází tři dny po velkém koncertu v Praze většina členů

od Patrik Müller -

Jedna z nejpopulárnějších českých kapel Chinaski dnes na své oficiální facebookové stránce oznámila, že většina jejich členů z kapely odchází. Stalo se tak teprve tři dny po velkém koncertu v pražské O2 Aréně, kterým zakončili své letošní turné k albu Není nám do pláče.

Jako důvod hromadného odchodu uvedla kapela rozdílné hudební zaměření členů a celkovou nespokojenost s vývojem tvorby.

“Máme za sebou neuvěřitelné a velmi intenzivní období, během kterého jsme odehráli spoustu koncertů, procestovali kus světa a natočili hromadu písniček. 

Ale pravda je také to, že jsme strávili opravdu hodně času spolu a v určitých ohledech se zacyklili, hudebně vidíme věci odlišně a nepřišli jsme na to, jak se z těch našich kruhů vymotat,” vysvětlují Chinaski své rozhodnutí.

“Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život. Ve stávající sestavě dohrajeme domluvené akce až do konce roku. Poslední veřejný koncert bude 18. prosince v brněnském Sonu,” pokračují Chinaski ve svém vyjádření a předtím také připomněli klubové a hospodské začátky kapely a fakt, že to není poprvé, co kapela mění svou sestavu.

Chinaskip opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista Ondřej Škoch a bubeník Otakar Petřina (Marpo), zůstávají zpěvák Michal Malátný a kytarista František Táborský.

Celé vyjádření kapely je zde:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář