Liam Gallagher se vrací na hudební scénu

Liam Gallagher se vrací na hudební scénu

od Patrik Müller -

Zpěvák a autor několika písní Oasis Liam Gallagher se v úterý ve svém rodném Manchesteru vrátí na koncertní pódia. Chystá taky svoje debutové album pod vlastním jménem a na spadnutí je vydání prvního singlu “Wall of Glass”, jehož 30 vteřinová ukázka unikla na internet.

Chci se pokusit, abych zlepšil náladu lidi. Lidi jako já, děláme to, co děláme. Je naší povinností, aby se lidi dobře bavili,” řekl Gallagher Manchester Evening News.

Je to odporné, je to tak smutné, co můžeš dělat? Je to prostě špatně, děti a lidé umírají po celém světě. Jsem v úplném šoku a naprosto zničen z toho, co se odehrálo v Manchesteru. Posílám lásku a světlo všem rodinám obětí.” Gallagher tweetoval po  po teroristickém útoku po koncertu Ariany Grande v Manchesterské aréně, při kterém bylo zabito 22 lidí.

Liamův bratr Noel Gallagher podobně odsoudil útok na jejich rodné město.  V rozhovoru s NME Gallagher hovořil o tom, proč se nyní pouští do hudebního světa pod vlastním jménem Je to teď moje jméno. Připojil jsem se k ču**čímu gangu, zku**ený Mr. Sólař. Je poslední výzva k tanci,” řekl Liam Gallagher. Vždycky to bude ku**vsky hlasitá kytara, která se bude porovnávat s Oasis. Ale není to kapela, je to moje záležitost. Je to poslední zaje**ný pokus o vržení kostek, ale ne zoufalým způsobem, říkám: ‘Tohle je ku**a moje věc a uvidíme, co z toho vyleze.'”

Do roku 2014 působil v kapele Beady Eye, kterou tvořili bývalí členové Oasis kromě jeho bratra Noela.

Po téměř dvou letech hudební nečinnosti zpěvák začal spolupracovat s producenty, jako jsou Greg Kurstin (Lilly Allen, Ellie Goulding, Katy Perry, Pink, Sia…) Andrew Wyatt (Carl Barat, Bruno Mars, Mark Ronson…) z kapely Miike Snow na svém sólovém albu As You Were, které se má vydat v říjnu.

Liam Gallagher jedním z hlavních představitelů britské kytarové scény devadesátých let. Proslavil se nezaměnitelným stylem zpívání i svou bouřlivou povahou. Ačkoliv většinu slavných hitů kapely Oasis napsal jeho starší bratr Noel, Liam složil například singly „Songbird“ a „I’m Outta Time“. Liam je též majitelem módní značky Pretty Green.

Poslechněte si ukázku připravovaného singlu “Wall of Glass”:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář