V tomto týdnu byly vydány hned dvě zajímavé spolupráce – mezigenerační a mezižánrová spolupráce Gorillaz, Eltona Johna a 6LACKa a spolupráce nadějné zpěvačky Adély Michálkové s uznávaným českým producentem Borisem Carloffem. Nové písně vydaly také německé heavy metalové legendy Accept nebo anglická dream popová trojice London Grammar.

Kompletní přehled nových písní, nevydaných verzí, nově vydaných demo verzí, remixů, či živých nahrávek si můžete přehrát na našem Spotify playlistu:

Gorillaz – The Pink Phantom ft. Elton John & 6LAC

Gorillaz strávili již několik měsíců vydáváním singlů v rámci své série Song Machine, která vrcholí novým albem Song Machine: Season One – Strange Timez. Dnes kreslené hvězdy Damona Albarna sdílely další singl z nového alba. „The Pink Phantom“, které neobsahuje nikoho jiného než legendárního britského zpěváka Eltona Johna a také baltimorského rappera 6LACKa.

Deluxe verte alba Song Machine obsahuje kromě této písně například také písně „Strange Timez“ (s Robertem Smithem z The Cure), „Momentary Bliss“ (se slowthai a Slaves), „Désolé“ (s Fatoumatou Diawarou), „Aries“ (s Peterem Hookem a Gruzií), „How Far?” (představuje Skeptu a zesnulého Tonyho Allena), Friday 13th“ (představuje Octaviana) a „PAC-MAN“ (představuje ScHoolboy Q). Na albu jsou však také spolupráce se St. Vincent, Beckem, EarthGangem, GoldLinkem a dalšími.

Adéla Michálková – Slunce přestává hřát

Po písni “Věrná peřinám” pokračuje zpěvačka Adéla Michálková svým druhým singlem “Slunce přestává hřát”, který dávala dohromady s uznávaným českým producentem a tradičním sběratelem českých hudebních cen Borisem Carloffem. Píseň obsahuje tradiční Carloffovu atmosféru futuristické beznaděje a mrazivé elektronické prvky. Píseň Adély Michálkové však oproti Carloffově tvorbě přináší více vyvážený přístup mezi alternativní hudbou s experimentálním pojetím a snadno poslouchatelnými popovými melodiemi. Vizuálně působivý videoklip k písni se natáčel na Moravě a ujal se jej režisér Vojtěch Filčev. První album Adély Michálkové, které je zatím bez specifikovaného názvu, by mělo vyjít začátkem roku 2021.

Accept – The Undertaker

Německé legendy heavy metal Accept jsou zpět a dnes vydali nový singl „The Undertaker“, který je prvním singlem z jejich očekávaného nového studiového alba Too Mean To Die. Album vyjde 15. ledna 2021 prostřednictvím Nuclear Blast. Předprodej pro 16. studiové album ACCEPT bude zahájen 6. listopadu 2020.

K singlu o hrobaři bylo také natočeno hudební video, které se natáčelo na opuštěném zámku v Polsku a na starém hřbitově v Nashvillu v americkém Tennessee. Píseň středněrychlého tempa zaujme fanoušky svými hypnotizujícím vyhrávkami, chraplavými vokály a sborovými popěvky, které zaručují, že až to jenom bude možné, píseň přinese nezapomenutelné živé okamžiky! Podle frontmana ACCEPT Wolfa Hoffmanna je „The Undertaker“ jedním z nejchytřejších a nejpovedenějších kousků na novém albu.

Singl a album byly nahrány rovněž v Nashvillu v USA. U mixážního pultu seděl opět britský mistr produkce Andy Sneap (nahrával s Judas Priest nebo Megadeth), který je už od roku 2010 zodpovědný za současný studiový zvuk ACCEPT.

London Grammar – Californian Soil

London Grammar 1. října oznámili vydání svého třetího alba, které se bude jmenovat Californian Soil a sdíleli titulní skladbu. Kromě toho také obal alba a seznam skladeb (můžete se na to podívat například na Facebooku London Grammar). Trojice uvedla, že píseň pro ně jako kapelu znamenala takový „zlomový bod“, že se rozhodla pojmenovat svoji nadcházející nahrávku. Ta by měla vyjít 12. února 2021.

Nový singl si můžete poslechnout níže.„Californian Soil“ je druhým singlem z připravovaného LP kapely, které je jejich prvním albem Truth Is A Beautiful Thing z roku 2017. Zpěvačka Hannah Reid ve svém prohlášení uvedla, že album je o jejím „získání majetku“, kterým myslela její vlastní život. Reid, která na vlastní kůži zažila v hudebním průmyslu urážky a předsudky vůči ženám, uvedla, že podpora kolegů z kapely Dana Rothmana a Dota Majora jí pomohla najít sílu překonat její minulost a vést kapelu nadále .”Misogynie je primitivní,” řekla Reid, “proto je tak těžké to změnit.” Ale jde také o strach. Jde o odmítnutí té věci ve vás, co je zranitelná nebo ženská. Přesto tu věc všichni mají. “Představujete si, že úspěch bude úžasný. Pak to vidíte zevnitř a ptáte se: Proč tu věc nekontrolují? Proč to nesmím mít pod kontrolou? A souvisí to nějakým způsobem s tím, že jste žena? Pokud ano, jak to mohu změnit?“

Marilyn Manson – Perfume

Marilyn Manson sklízí některé až překvapivě nadšené reakce na jeho nové album WE ARE CHAOS a to i dokonce z řad kritiků, kteří ho kolikrát vůbec nešetřili. Než se i my pustíme do recenze alba, můžete si poslechnout jednu z písní, která vyčnívá – “PARFUME” s typickým Mansonovským provokativním textem stavící se proti křesťanské církvi. “Get behind me. Satan!” zpívá Manson, zatímco se ozývají hrozivé upíří syntezátory a monstrózní zkreslené kytary.

Sledujte každý týden aktualizovaný playlist nových písní na našem Spotify profilu:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář